10 elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy rozwodzie

Rozwód Olsztyn

Zmiany w przepisach prawa rodzinnego

Pod koniec ubiegłego roku zapowiedziane zostały zmiany w prawie, które ogłosiło Ministerstwo Sprawiedliwości. Jeśli zmiany wejdą w życie, utrudnione będą rozwody. Olsztyn, jak wszystkie inne miejsca w Polsce zostanie oczywiście takimi zmianami dotknięty, więc warto mieć świadomość czego mogą one dotyczyć. Zanim miałby się rozpocząć właściwy proces dotyczący rozwodu, miałoby się odbyć przesłuchanie małżonków, którzy posiadają dzieci. W grę wchodziłaby oprócz tego obowiązkowa mediacja.

Opinie specjalistów o rozwodzie według nowych regulacji

Specjaliści przewidują, że mogłoby to doprowadzić do wydłużenia postępowania o kilka do kilkunastu miesięcy. Takie postępowania to oczywiście nic relaksującego, raczej mało kogo cieszy rozwód. Olsztyn jest na szczęście miastem gdzie łatwo można znaleźć wykwalifikowanego prawnika, który jest w takim wypadku niezbędny. Trzeba bowiem pamiętać, że jeśli dochodzi do formalnego rozstania małżonków wychowujących dzieci, często dodatkową kwestią do załatwienia, która jest bardzo ważna mogą być alimenty.

Olsztyn również w tej kwestii jest miejscem, gdzie nie ma potrzeby się martwić o pomoc prawną. Wracając do kwestii zapowiadanych zmian, w przypadku rozwodu, małżonkowie będą musieli na początek przejść, przy udziale sądu, przez określone postępowanie informacyjne dotyczące sytuacji ich dzieci. Nietrudno sobie wyobrazić, że może to prowadzić do wydłużenia okresu takich sporów, choćby z powodu złej woli jednego z małżonków, który będzie działał w tej sprawie umyślnie. Znaczenie może mieć też obłożenie sądów sprawami, a to, jak wszyscy wiemy, częsta przyczyna wydłużenia okresu, jaki zajmuje dużo spraw sądowych obecnie. Przynajmniej z tych względów, warto wiedzieć, że pomoc prawnika może okazać się na wagę złota. Lepiej nigdy nie zostawiać spraw własnemu biegowi by nie dopuścić do niekorzystnych rozstrzygnięć zwłaszcza gdy mówimy o tak ważnej kwestii jak rozwód, alimenty.

Olsztyn to miasto, w którym jak wszędzie indziej w Polsce przebiegają współczesne procesy społeczne, które sprawiają, że coraz częstszym zapytaniem wielu ludzi jest prosta fraza, którą można ująć jako: rozwody Olsztyn. Nawet jeśli jest się jedną z takich osób, których dotyczą tego gatunku sprawy, nie należy wpadać w panikę, ponieważ nawet w przypadku potencjalnych zmian w prawie, dobry prawnik zawsze będzie w stanie nam pomóc.

Przeczytaj również w kategorii: prawo-i-podatki

Małżonek wyłącznie winny a przyznanie środków utrzymania dla małżonka niewinnego
Prawo i podatki

Powódka żądała zasądzenia od męża tytułem przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny kwoty po 2.000 miesięcznie .
Każdy radca prawny powinni zadbać o wizerunek swój jak i swojej kancelarii.
Prawo i podatki

Kancelaria prawna to miejsce kojarzące się z prestiżem. Nierzadko w prestiżowej dzielnicy, w zadbanym budynku, przy ulicy która dobrze się koja...